Medarbejdere og bestyrelse

Medarbejdere

Direktører

Teaterdirektør
Elisa Kragerup

Direktør
Eva Præstiin
eva@bettynansen.dk

Administration m.m.

Økonomichef
Leif Kingo
33296109
kingo@bettynansen.dk

Regnskab
Kristine Marholt
33296108
regnskab@bettynansen.dk

Bar- og forhuschef
Jeppe Poul Næsted Jensen
26 11 19 45
jeppe@bettynansen.dk

Konfettiminister og projektkoordinator
Stine Duch Teglgaard
31 21 23 19
duch@bettynansen.dk

Ansvarlig for BETTY UDVIKLER
Mette Tranholm
60878286
mette@bettynansen.dk

 

Kommunikation

Kommunikation- og marketingschef
Marie Lundgaard
33296110
marie@bettynansen.dk

Kommunikationsmedarbejder og presseansvarlig
Jette Lin Nielsen
33 29 61 05/ 51 34 23 37
jette@bettynansen.dk

Kommunikationsstudent
Luna Ehlers
luna@bettynansen.dk

Produktionen

Produktionsleder
Anders Sylvest
28 68 40 64
anders@bettynansen.dk

Skræddersalsleder
Stine Terp
33 29 61 26
stine@bettynansen.dk

Scene
John Jensen
33296115 / 20404359
produktion@bettynansen.dk

Værksted
Morten Lindboe Löwén
33296123 / 28189851
morten@bettynansen.dk

Forestillingsleder og regissør
Ken Nielsen
ken@bettynansen.dk

Lys
Christian Alkjær
33296101 / 27286170
christian@bettynansen.dk

Lyd
Troels Møller
33296101 / 22482703
troels@bettynansen.dk

Elev
Niclas Røder Hansen
niclas@bettynansen.dk

Driftsansvarlig
Tomas Feveile
tomas@bettynansen.dk

 

Bestyrelse

Bestyrelsesmedlemmer

Katja Holm (formand) – udpeget af Kulturministeriet
Jakob Bjerregaard Engmann (næstformand) – udpeget af Statens Kunstfond
Jens Peter Fabricius – udpeget af Frederiksberg Kommune

Andreas Æbelø – udpeget af Kulturministeriet
Pernille Møller Taasinge – udpeget af Statens Kunstfond
Ken Tommy Nielsen (medarbejderrepræsentant)